Informácie
Penzión pri Veži nájdete za obcou Veľké Borové (920 m.n.m.) na rozhraní Liptova a Oravy, v čistom a vzácne neporušenom horskom prostredí. Penzión je šitý na mieru pre milovníkov pobytu v malebnej prírode a priaznivcom dedinskej turistiky. Návštevník má pocit, že sa ocitol „na konci sveta“. Pri penzióne končí cesta, a kto túži po pokoji a oddychu, je tu na správnom mieste.

Ubytovanie
V penzióne je 7 dvojposteľových izieb (s možnosťou prístelky), zariadených ľudovým nábytkom z masívneho dreva. Každá izba má kúpeľňu so sprchou a WC, rádio, SAT- TV. Na medziposchodí je spoločenské posedenie.
V penzióne sa nachádza tiež sauna s odpočivárňou a detský kútik.

V novej drevenici, ktorá je postavená oproti penziónu, sú dva prázdninové byty. Každý má kapacitu pre 5 osôb, plocha bytu je cca 80 m2. Byty sú komfortne vybavené a poskytujú príjemné pohodlie. Každý byt má predsieň, veľkú obývaciu miestnosť s kozubom, kuchynku, kúpeľňu so sprchou a WC. Na poschodí je spálňa s WC a umývadlom a veľký balkón, odkiaľ je krásny výhľad na dedinku Veľké Borové a celú panorámu Západných Tatier.

Vo všetkých priestoroch oboch objektov sa nefajčí. Hosťom je k dispozícii Internet prostredníctvom siete WiFi. Penzión má vlastné parkovisko a tiež priestor na uskladnenie bicyklov a lyží.

Stravovanie
Reštaurácia v penzióne ma kapacitu 30 miest. Poskytujeme stravovanie pre ubytovaných hostí formou polopenzie s orientáciou na slovenskú kuchyňu, prevažne z domácich surovín. Našou snahou je, aby Vám naša strava pripomínala kuchyňu Vašej mamky.

Poľovnícka izba vo veži je ideálna pre uzatvorenú spoločnosť. Obidva priestory sú vhodné aj pre súkromné a firemné akcie. Nová vinotéka vo vinnej pivnici poteší fajnšmekrov výberom kvalitných vín od renomovaných slovenských vinárov.

Služby
Požičovňa športových potrieb: horské bicykle, lopty, badmington, stolný tenis, luky, detský nafukovací bazénik, hračky, sánky, snežnice.

V bezprostrednej blízkosti penziónu je detské ihrisko s kĺzačkou, trasa zdravia – 3 kilometre dlhý okruh s cvičebným náradím v prírode, lukostreľba, dve veľké zatrávnené ihriská na loptové hry, detský lyžiarsky vlek, upravovaná bežecká trasa a prírodné klzisko. Deti sa môžu povoziť na poníkovi Tomášovi a ukážeme im aj iné zvieratká na našej mini-farme. Ak ste fanúšikovia hry „ geocaching – (hľadanie ukrytej krabičky s prekvapením, pomocou GPS navigácie) pripravili sme pre vás 2 skrýše.

Trávenie voľného času a šport
Horská aj vysokohorská turistika, cykloturistika, hubárčenie, bežecké lyžovanie, zjazdové lyžovanie - stredisko Spálená (Roháče), a zjazdovky v Zuberci, korčuľovanie. Vodné športy a rybárstvo na rieke Orava a vodnej nádrži Liptovská Mara.

Výlety do okolia
Veľkou výhodou je, že priamo z penziónu máte veľa možností na výlety rôznej náročnosti bez toho, aby ste museli sadnúť do svojho štvorkolesového tátoša. Vyznačili sme pre vás v teréne najzaujímavejšie trasy.

Lahôdkou je napr. výlet po planine Svorad ( 1200 m.n.m.) smerom na Malatinú - prenándherné panoramatické výhľady na Roháče, Nízke Tatry, Chočské Vrchy, Oravskú Pahorkatinu a Malú Fatru. Krásna je aj túra cez Prosiecku a Kvačiansku dolinu (patria medzi najkrajšie kaňonovité doliny na Slovensku). Vrch Prosečné, ktorý patrí do Chočského pohoria, stojí za to, aby ste ho zdolali. Odmenou Vám bude letecký pohľad na Liptovskú Maru, Nízke Tatry a Veľkú Fatru. Možností je ďaleko viac . Keď prídete, radi vám poradíme.

Ak máte chuť na vysokohorskú turistiku, za 20 min. autom od penziónu, sa ocitnete pod Roháčmi a môžete začať stúpať na tieto veľkolepé končiare.

Termálne kúpaliská nájdete v Oraviciach , v Bešeňovej a v Liptovskom Mikuláši (Aquapark Tatralandia).

Ak vám zostane čas, vrele odporúčame prezrieť si tiež unikátny skanzen Oravskej dediny v Zuberci, Oravský hrad v Oravskom Podzámku a Demänovské jaskyne (vápencová a ľadová).

Napriek tomu, že penzión leží zdanlivo ďaleko od civilizácie, v okruhu 50 km môžete navštíviť aj rozhodujúce turistické centrá v Nízkych Tatrách, Veľkej a Malej Fatre.